Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2010

Ο «ΠΑΛΑΙΜΩΝΑΣ» ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΤΟ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΑ ΑΡΓΟΥΣ.

Σάββατο,  6/11/2010.

Η ανδρική ομάδα του ΚΑΟΚ ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ στο Άργος πήρε τους σημαντικούς 2 βαθμούς της νίκης, συντρίβοντας τον ΑΡΙΣΤΕΑ ΑΡΓΟΥΣ, ομάδα νεοφώτιστη στο Πρωτάθλημα της  Α΄ Τοπικής Κατηγορίας Αργολιδοκορινθίας.  Ο ηλεκτρονικός πίνακας του Κλειστού Γυμναστηρίου Άργους στο τέλος του αγώνα έδειχνε 31-70 !!!...

Οι παίκτες του ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ μπήκαν αποφασισμένοι στο παρκέ για τη νίκη, μην επιτρέποντας  στους αντιπάλους τους να ελπίζουν στη νίκη. Έτσι παίζοντας μία πιεστική άμυνα οι παίκτες της κορινθιακής ομάδας, προκάλεσαν ασφυξία στους αντιπάλους τους, φθάνοντας στο ημίχρονο με μία διαφορά 14 πόντων (20-34).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΛΑΙΜΩΝΑΣ έδειξε το πιο σκληρό του πρόσωπο κάνοντας ένα σερί  0-20 !!! (3ο δεκάλεπτο). Στο 4ο δεκάλεπτο οι έφηβοι της ομάδας αύξησαν τη μεγάλη διαφορά που πήραν στο σκορ οι άνδρες στο 3ο δεκάλεπτο.

Εντύπωση έκανε σε όσους παρακολούθησαν τον αγώνα ο τρόπος που ο προπονητής του ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ  Κώστας Χαριτάτος  διαχειρίσθηκε τους παίκτες του, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους έφηβους της αποστολής, οι οποίοι όμως τον δικαίωσαν απόλυτα.

Στους διακριθέντες παίκτες της ομάδας της Κορίνθου ήταν ο Δημήτρης Μπαλτζής, που ήταν και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας  με 22 πόντους, καθώς και ο Φάνης Ματιάτος που βρήκε τη γνωστή ευστοχία του.  Από τους έφηβους διακρίθηκαν οι «ψηλοί» Δανίκας και Μώρος.

Η διαιτησία των Τρίγκα  &  Πετρόπουλου  ήταν καλή.
Δεκάλεπτα : 8-19,  12-15,  1-23,  10-13.

ΠΑΛΑΙΜΩΝΑΣ (Χαριτάτος):   Σταματόπουλος Ν. 1,  Σταματόπουλος Αλ. 1,  Σβαρδάγκαλος 5(1τρίπ.),  Κωνσταντίνου 3,  Μπαλτζής Π. 2,  Μώρος 6,  Μπαλτζής Δ. 22(3τρίπ.),  Δανίκας 6,  Παζαράς 9(1τρίπ.),  Κρητικός,   Ματιάτος 15(2τρπ.).

ΑΡΙΣΤΕΑΣ (Γαλάνης)Μπακόπουλος 12(3τρίπ.),  Μπίτζης,   Κουρουνιώτης 2,   Λειβαδίτης 2,  Σμυρνιωτάκης,  Τριβλής 4,  Κομματάς 1,   Βασιλάκος 3(1τρίπ.),  Σταυράτης 7,  Πάτουρας.

Ο επόμενος αγώνας για την ομάδα του ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ είναι με τον ΔΙΑΓΟΡΑ ΒΕΛΟΥ, το Σάββατο 13/11/2010 στο Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου, στις 19:30.

Συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του 1ου Γύρου της Α΄ Τοπικής Κατηγορίας του Πρωταθλήματος Ανδρών Αργολιδοκορινθίας, είναι:

2

Την επόμενη αγωνιστική στις 13/11/2010, που θα είναι η 3η του 1ου Γύρου, θα γίνουν οι εξής αγώνες: