Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2012

ΑΝΑΣΚΟΠΙΣΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Με ήττα 56-53 για την ομάδα μας από τον Τήρωνα Αγ. Θεοδώρων ολοκληρώθηκε η τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ανδρών Α1 ΕΣΚΑΚ .Σε ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι , με χαμηλό ρυθμό και οργανωμένες άμυνες (κάτι που δε βοηθά την ομάδα μας) ,χωρίς καμία ομάδα να μπορέσει να ξεφύγει στο σκορ ,έφτασε στα τελευταία λεπτά, όπου ο Τήρωνας έδειξε να είναι πιο αποφασιστικός και με καλύτερες επιθετικές επιλογές κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα .Αν και στο τέλος (9'' πριν λήξει ο αγώνας) δόθηκε η ευκαιρία σε μας να φέρουμε το ματς στην παράταση , δυστυχώς με μια κακή επιλογή χάθηκε η μπάλα . Ελπίζουμε στην πορεία να βρούμε και να διορθώσουμε τα λάθη μας , ώστε να βγούμε κερδισμένοι στη συνέχεια.

Επίσης σε έναν ακόμα αγώνα το παιδικό τμήμα , αν και με πολλές ελλείψεις , κατάφερε να συνεχίσει το αήττητο σερί του απέναντι στην ομάδα του Απόλλωνα Αρχαίας Κορίνθου .Συγχαρητήρια!