Τρίτη 15 Νοεμβρίου 2011

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Σε έναν ιδιαίτερα όμορφο αγώνα, η ομάδα μας κατάφερε στα τελευταία λεπτά να ανατρέψει  την εις βάρος της διαφορά (στους -5 πόντους 3,3 λεπτά πριν τη λήξη) και να κερδίσει τον αγώνα με σκορ 81–76. Με μεγάλα ψυχικά αποθέματα και πάθος για τη νίκη, οι παίκτες μας παίζοντας ασφυκτική άμυνα σε όλο το μήκος του γηπέδου, κατάφεραν να εγκλωβίσουν την περιφέρεια της Ερμιόνης και περνώντας την μπάλα στους ψηλούς μας διαμόρφωσαν σερί 11–2 παίρνοντας το ματς. Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στη μεγάλη ευστοχία της Ερμιόνης έξω από τη γραμμή των τριών πόντων, έχοντας 36 πόντους από τη θέση αυτή.
Θα θέλαμε να ευχηθούμε καλή συνέχεια στην ομάδα της Ερμιόνης και γρήγορη ανάρρωση στον παίκτη της Γάνώση Ν μετά τον τραυματισμό που είχε.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 21-13, 12-21, 17-17, 31-25
Κ.Α.Ο.Κ. ΠΑΛΑΙΜΩΝ (Τζανάκης Γ.): Σταματόπουλος Α., Αρβανιτάκης Ν., Αμπαδιωτάκης Ε., Μπολάνος Φ., Παζαράς Α., Μώρος Π., Σταματόπουλος Ν., Μπόκος Β., Κουρούπης Α., Νικολάου Θ., Μακρής Γ., Ράπτης Κ.
Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΗΣ (Σκορδής Ι.): Δημαράκης Σ., Λαλούσης Α., Λαμπλης Ν., Μαναριώτης Π., Γκολέμης Ι., Κοσσιώρης Χ., Δεβελέκος Α., Γανώσης Α., Σμανής Σ., Στάϊκος Β., Γανώσης Ν., Παπαφράγκου Γ.
Διαιτητές: Κουτσοδήμος Π. - Ζάρκος Ν.