Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

ΕΚΙΝΗΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΥΡΟΥ ΜΕ ΝΙΚΗ

Το Σάββατο 12/01/2013 ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος Α1 ΕΣΚΑΚ Ανδρών.
Η ομάδας τέθηκε αντιμέτωπη με τον Αργοναύτη Νέας Κίου στο κλειστό γυμναστήριο Κορίνθου και επικράτησε του αντίπαλου της με σκορ 55 - 38 .
Ήταν ένα όμορφο αν και σκληρό παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια , με πάρα πολύ καλή αμυντική λειτουργία από την ομάδα μας , αν και επιθετικά δεν είχαμε καλά ποσοστά στα τελειώματα μας.
Ωστόσο καταφέραμε από το πρώτο λεπτό να είμαστε μπροστά στο σκορ και με ένα καλό ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο , διαχειριστήκαμε την υπέρ μας διαφορά χωρίς να αφήσουμε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο μας . Με τη νίκη αυτή και σε συνδιασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα η ομάδα μας βρίσκεται πλέον μόνη στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος πίσω από τον πρωτοπόρο Απόλλων .