Παρασκευή 2 Νοεμβρίου 2012

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3-4/11/2012

Με δύο αγώνες στα αγωνιστικά τμήματα ανδρών και παίδων , συνεχίζονται τα αντίστοιχα πρωταθλήματα.
Το Σάββατο 03 Νοεμβρίου 2012 το ανδρικό τμήμα αντιμετωπίζει τον ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ στον εκτός έδρας αγώνα που θα λάβει χώρα στο κλειστό γυμναστήριο των Αγ. Θεοδώρων και ώρα 19:00. Ελπίζουμε σε μια καλή απόδοση και προσδοκούμε στην πρώτη εκτός έδρας νίκη μας.
Την Κυριακή 04 Νοεμβρίου 2012 το παιδικό τμήμα θα προσπαθήσει να συνεχίσει το αήττητο σερί του με αντίπαλο τον ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας και ώρα 15:00.
Ευχόμαστε και στα δύο τμήματα καλή επιτυχία!!!!!!!

Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2012

ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ : 1η & 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άσχημο ξεκίνημα για την ομάδα μας , στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για την σεζόν 2012-2013 η οποία ητήθηκε στην Νέα Κίο από τον Αργοναύτη με σκορ 69-63.
Με ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, νωχελικοί στην άμυνα και άστοχοι επιθετικά , έχοντας η αντίπαλη ομάδα υψηλό ποσοστό ευστοχίας, βρεθήκαμε στο 13ο λεπτό να κυνηγάμε μια διαφορά 18 πόντων . Σε εκείνο το σημείο άρχισε ασφυκτική πίεση προς τους αντίπαλους σε όλο το γήπεδο , καταφέρνοντας στην αρχή του 4ου δεκάλεπτου να περάσουμε μποστά στο σκορ με 1 πόντο .
Στο τέλος όμως , δεν είχαμε καθαρό μυαλό στην επίθεση κάνοντας λάθος επιλογές και σε συνδυασμό με την αστοχία στις ελεύθερες βολές , διαμορφώθηκε το τελικό σκορ .
Σε αντίθεση με την πρεμιέρα , η ομάδα εμφανίστηκε με άλλο πρόσωπο . Πολύ πιό σοβαρή , παίζοντας θεαματικό , γρήγορο και αποτελεσματικό μπάσκετ από το πρώτο λεπτό , δεν άφησε κανένα περιθώριο στους αντιπάλους μας Διαγόρας Βέλου , παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 88-59