Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ

Σάββατο,  26/3/2011.

Η ανδρική ομάδα του ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ - Κ.Α.Ο.ΚΟΡΙΝΘΟΥ  με μία κακή εμφάνιση  ηττήθηκε για δεύτερη φορά στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, από τον ΑΡΑΤΟ  ΚΙΑΤΟΥ  με σκορ 61-81, στο Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου.  Με αυτό το αποτέλεσμα δικαίως παρέμεινε μόνη της στη τρίτη θέση της βαθμολογίας του Πρωταθλήματος  της Α΄ Κατηγορίας Ανδρών της Αργολιδοκορινθίας η ομάδα του Κιάτου,  ενώ η ομάδα της Κορίνθου πέρασε στην τέταρτη θέση.

Το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο για τα πρώτα 19 λεπτά. Στο τελευταίο λεπτό του δευτέρου δεκαλέπτου, η φιλοξενούμενη ομάδα του Κιάτου κάνοντας ένα ξέσπασμα, πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά 9 πόντων (34-43).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ έπαιξαν αδιάφορα και είδαν τη διαφορά στο σκορ να φθάνει μέχρι και τους 30 πόντους, και το καλύτερο που μπόρεσαν να κάνουν ήταν να πάρουν το κίτρινο Φύλλο Αγώνα με διαφορά 20 πόντων. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Κιάτου που αποδείχθηκε ένα αξιόμαχο σύνολο που δικαίως βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Από τη γηπεδούχο ομάδα αξιοπρεπώς πάλεψαν και στάθηκαν στο παρκέ του Κλειστού της Κορίνθου οι  Παζαράς,  Μώρος,  Μεντζέλος  &  Γκούτσης.

Πολύ καλοί οι διαιτητές του αγώνα  Καραλής & Πετρόπουλος.

ΠΑΛΑΙΜΩΝ (Τσακίρης):   Μίσιος,  Κωνσταντίνου,  Μεντζέλος 7,   Γκούτσης 6(1τρίπ.),  Μπαλτζής Π.Μώρος 10,  Μπαλτζής Δ. 18(3τρίπ.),  Σταματόπουλος Αλ. 1,  Αμπαδιωτάκης,   Παζαράς  11(1τρίπ.),   Δανίκας 8,   Σταματόπουλος Ν.

ΑΡΑΤΟΣ (Μαθιόπουλος):   Μπαμπλής 17(3τρίπ.),   Δημητρίου,   Παύλου 9(1τρίπ.),  Κολαξίδης 6,  Δουβής 9(1τρίπ.),  Ματσανιώτης 10,  Βάϊλας 8,  Μήτρο,    Τουργελής 3(1τρίπ.),  Αναγνωστόπουλος,   Σημαιοφορίδης 12,  Δαμάς 7.

Την επόμενη αγωνιστική που θα γίνει το Σάββατο  2/4/2011,  η ομάδα του ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ θα αντιμετωπίσει τα ΜΕΘΑΝΑ.  Ο αγώνας θα γίνει στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΟΡΙΝΘΟΥ  στις 17:30.

Συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής του 2ου Γύρου της Α΄ Κατηγορίας του Πρωταθλήματος Ανδρών Αργολιδοκορινθίας, είναι:

20

( * : η βαθμολογία διαμορφώνεται με βάση τη διαφορά πόντων)

Την επόμενη αγωνιστική στις 2/4/2011, που θα είναι η 10η του 2ου Γύρου, θα γίνουν οι εξής αγώνες: