Τρίτη 5 Μαρτίου 2013

09/02/2013 Κ.Α.Ο.Κ. ΠΑΛΑΙΜΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ

Στο κλειστό γυμναστήριο της Κορίνθου αναμετρήθηκαν ο δεύτερος στην κατάταξη Παλαίμων με τον πρωτοπόρο και ήδη πρωταθλητή Απόλλων για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
   Ήταν ένα ματς με πολύ ένταση και αρκετά νεύρα . Ο Απόλλωνας από την αρχή του αγώνα επέβαλε το ρυθμό του παίρνοντας διαφορά 10 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο . Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου η ομάδα μας με πιεστική άμυνα και καλά τελειώματα κατάφερε να φέρει τη διαφορά στο τέλος της περιόδου στον πόντο , και ενώ είχε τρείς φορές ευκαιρία να προηγηθεί δεν τα κατάφερε , βρίσκοντας τον Απόλλωνα να προηγείτω με 41 - 45 στο τέλος του ημιχρόνου . Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους αντιπάλους μας να βρίσκουν πάλι το ρυθμό τους και με υψηλά ποσοστά ευστοχίας, Έτσι σε συνδιασμό με τα πολλά δικά μας λάθη , κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη διαφορά τελειώνοντας το παιχνίδι , με σκορ 67 - 85 .