10 ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 21 16 5 11 1002 1076 -74 62,6 67,3
11 ΟΙΑΚΑΣ 19 16 3 13 975 1138 -163 60,9 71,1
12 ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 17 16 1 15 971 1160 -189 60,7 72,5

Πρωτάθλημα Ανδρών Α1 ΕΣΚΑ-Κ (16η Αγωνιστική)

Τη νίκη με αντίπαλο την Ερμιόνη , πήρε η ομάδα μας το Σάββατο  08/02/14 στο κλειστό της Κορίνθου  , παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ . Αν και στο τρίτο δεκάλεπτο εμφανίστηκαν σημάδια ...Κρανιδίου... , ευτυχώς δεν το πληρώσαμε . Συγκεκριμένα με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου και μετά από ένα πολύ καλό και παραγωγικό πρώτο ημίχρονο , η ομάδα μας εμφανίστηκε αλλαγμένη και με πολλά προβλήματα στην επιθετική λειτουργία της . Χαρακτηριστικά αναφέρεται ότι το πρώτο καλάθι μας μπήκε στο έβδομο λεπτό του δεκαλέπτου . Από κει και πέρα δούλεψαν οι άμυνες και ήρθαν εύκολα καλάθια και με σερί 12 - 3 στα επόμενα λεπτά πήραμε ξανά τη διαφορά του ημιχρόνου. Η νίκη όμως αυτή δεν συνδυάστηκε με ήττα του Κρανιδίου , ώστε να πατήσουμε πάλι κορυφή .
Φύλλο αγώνα :
Τελικό σκορ : ΠΑΛΑΙΜΩΝ  73 - ΕΡΜΙΟΝΗ  56

Δεκάλεπτα : α) 21 - 16 , β) 21 - 12 , γ) 12 - 12 , δ) 19 - 16 .

ΠΑΛΑΙΜΩΝ : Μανωλιτσάκης - Μπόκος (προπ.), Κανταρτζής 13(3), Αρβανιτάκης 2, Μίσιος, Γόγολας, Παζαράς Απ. 5(1), Πράτης 10(2), Μπαλτζής 3(1), Λειβαδίτης, Μπεκιάρης, Παζαράς Π. 23(4), Πανούσης 13, Μάγλος 4.

ΕΡΜΙΟΝΗ Α.Ο. : Σκορδής (προπ.), Αγγελής 2, Μιχαήλοβ, Μαναριώτης 17(3), Γκολέμης 7(1), Λούζης 2, Δεβελέκος 4, Γανώσης 2, Ευστρατίου 17, Στάικος 3(1), Γιαννακόπουλος 2, Μπουρίκας .